
Terapia traumy
Nad czym możemy pracować za pomocą tej metody?
Podczas sesji, oferuję wsparcie dla osób, które doświadczyły konkretnych problemów wynikających z traumatycznych doświadczeń, takimi jak traumy szokowe związane z upadkami i obrażeniami, wypadkami komunikacyjnymi, procedurami medycznymi, nadużyciami seksualnymi, przemocą, katastrofami naturalnymi, utonięciem lub duszeniem.
Praca terapeutyczna może obejmować także traumy z okresu rozwojowego, psychiczne i emocjonalne urazy, w tym bycie świadkiem traumatycznych zdarzeń.
Dodatkowo, możemy skupić się na terapii późnych konsekwencji traumatycznych doświadczeń, które mogą przejawiać się jako przewlekłe zaburzenia, na przykład: chroniczne zmęczenie, przewlekła depresja, uogólniony ból czy inne symptomy i syndromy.
Pamiętaj, że jesteś już na dobrej drodze, a nasza praca terapeutyczna będzie skierowana na przezwyciężanie tych trudności i wspieranie Cię w odzyskiwaniu równowagi i lepszego samopoczucia.
Klient nie musi wcześniej przygotowywać się do terapii. Sesja trwa 50 min. W czasie sesji terapeutycznych pracujemy siedząc w fotelach, a czasem – jeśli wyraźnie na to klient wyrazi zgodę – mogę również stosować wspierający dotyk, mający na celu dodatkowe wsparcie Ciebie.
Moim głównym celem jest stworzenie bezpiecznej atmosfery, w której klient może swobodnie wyrażać swoje emocje i przeżycia związane z traumatycznymi doświadczeniami.
Podczas sesji odblokowujemy zablokowaną energię małymi, przetwarzalnymi krokami, co dr Levine nazywa "miareczkowaniem". Charakterystyczną cechą tego podejścia jest skupienie uwagi na ciele, a nie na słowach.
Jeśli czujesz, że nasza terapia mogłaby Ci pomóc w pokonaniu trudności związanych z traumatycznymi przeżyciami, zachęcamy do skontaktowania się z nami i umówienia na sesję. Razem możemy pracować nad procesem gojenia i odzyskiwania równowagi emocjonalnej, abyś mógł/a prowadzić bardziej pełne i satysfakcjonujące życie.
Jak wygląda sesja?
Czym jest Somatic Experiencing?
Somatic Experiencing® (SE) to metoda leczenia traumy i zaburzeń stresowych. Jest to praca z ciałem, tj. z układem nerwowym (dokładniej z nerwem błędnym – polyvagal nerve). Metoda jest oparta na neurobiologicznych podstawach, która angażuje pracę ze świadomością ciała.
Twórcą Somatic Experiencing® jest Dr Peter A. Levine który opracował ją dzięki swojemu ponad 50-letniemu doświadczeniu klinicznemu oraz licznym badaniom z zakresu fizjologi, psychologii, etologii, biologii i neurologii.
Według dr. Petera Levine'a, trauma nie znajduje się tylko w samym wydarzeniu, lecz jest reakcją naszego układu nerwowego. Kluczowe jest doświadczenie tego, co stało się za szybko, zbyt gwałtownie lub co było dla nas zbyt przytłaczające.
Warto podkreślić, że trauma nie jest chorobą, ale naturalnym aspektem życia, który wymaga wsparcia i zrozumienia w procesie gojenia.
To bardzo znana na świecie terapia predestynowana do pracy z traumami. Mogą to być konkretne wydarzenia, które klient pamięta (np operacja, wypadek, napaść), ale też traumy z dzieciństwa, życia prenatalnego czy traumy pokoleniowe.
Dlaczego warto skorzystać z konsultacji psychologicznej?
Bez względu na to, czy borykasz się z poważnymi problemami emocjonalnymi, czy po prostu pragniesz lepszego zrozumienia siebie i swoich reakcji, konsultacja psychologiczna może być dla Ciebie wspierającym doświadczeniem, którego potrzebujesz. Podczas sesji konsultacyjnych masz możliwość wyrażania swoich uczuć, myśli i obaw w otoczeniu pełnym akceptacji i zrozumienia.
Konsultacja psychologiczna jest dla Ciebie jeśli potrzebujesz wsparcia psychicznego i pomocy w radzeniu sobie z różnorodnymi trudnościami życiowymi, takimi jak utrata bliskiej osoby, problemy w relacjach, stres, lęki czy depresja. Odczuwasz potrzebę rozwoju osobistego, zwiększenia samoświadomości i podniesienia jakości życia.
Konsultacja psychologiczna może być doskonałą okazją do pogłębienia własnej osobowości i odkrycia ukrytych mechanizmów i reagowania na określone sytuacje.
Współpraca ze mną pozwoli Ci na rozwinięcie zdolności radzenia sobie z trudnościami oraz wypracowanie skutecznych strategii rozwiązywania problemów.